top of page

זהירות בלאק פריידיי!!!


או "הצילו - טלביזיות במחירים חסרי תקדים"

היום זה קורה! היום הוא היום שממחיש יותר מהכל כמה אנחנו הופכים לאמריקאים יותר ויותר ולא במובן הטוב של המילה.

היום תרבות הצריכה מרימה ראש ומגיעה לשיא השיאים!

כבר שבוע שאי אפשר להסתובב בחנויות או ברשת מבלי לקבל מטר של מבצעים חסרי תקדים ו- "מחירי רצפה שלא נראו" על כל מוצר אפשרי מבגדי ילדים ועד שואבי אבק.

אז, כן, נכון, באמת שהמחירים יורדים והכל מוצע לנו במחירים אטרקטיבים במיוחד.

אבל אנא מכם שתי שאלות שיעברו לכם בראש לפני שאתם רוכשים:

1. האם באמת אתם צריכים את המוצר הזה? והאם הייתם קונים אותו עכשיו או לפחות בחודש הקרוב גם ללא המבצע?

2. האם חשבון הבנק שלכם והיעדים הכלכליים שהצבתם לעצמכם תואמים לרכישה הזאת?

שכן מינוס מתמשך בחשבון יכול לעלות לנו יותר מהחסכון שנשיג בקניה מוזלת שלא לדבר על החרדות הכלכליות שיכולות להתלוות לקניה לא הכרחית כמה ימים לאחר הרכישה (אחרי שההתרגשות מהקניה פגה).

ועכשיו הסיפור האישי שלנו: כבר מספר חודשים שאני מתכננת לקנות מחשב חדש. המחשב שלי מקרטע ולכן כבר מספר חודשים שאנחנו חוסכים לחדש וההחלטה שקיבלנו מבעוד מועד היא שנקנה אחד במבצעים של בלאק פרידיי. אז הרכישה הזאת מתוכננת, כדאית ומסונכרנת עם מצבנו הכלכלי.

אז איפה הבעיה?

הבעיה היא שכאשר משוטטים בימים אלה ברשת בחיפושים אחרי מוצר מסויים, עולות לנו עוד הצעות מפתות בנוגע למוצרים אחרים שלא ממש תכננו לקנות. במקרה שלנו מדובר בטלביזיה :-)

בבית יש לנו טלביזיה מצויינת בת 10 שנים שעובדת מצויין (טאצ' ווד). העניין הוא שבסלון שלנו יש מרחק רב בין הטלביזיה לספה ובעולם אידיאלי וחסר תקציב היינו צריכים להתקין טלביזיה עם מסך יותר גדול.

אז בשבוע האחרון, דני משוטט ברשת בחיפוש דיל טוב למחשב עבורי ובמקביל רואה מבצעים על טלביזיות 😱 ואיכשהו גם יוצא שבשבוע האחרון הוא ממצמץ יותר מול הטלביזיה, ובכל הזדמנות רומז לי שממש קשה לו לראות משחק כדורגל או כדורסל כשהוא יושב על הספה ולכן מקרב את הכורסא למסך. האמת, רחמנות! 😄

אז אחרי אינסוף רמיזות שעלו מכיוונו בשבוע האחרון, אתמול פתחנו את הנושא ושאלתי אותו אם באמת הוא חושב שצריך לקנות טלביזיה חדשה. אני כבר ביררתי מחירים ועכשיו עם המבצעים של בלאק פריידיי אפשר להשיג את הטלביזיה שאנחנו רוצים במחיר "מציאה" של 6,000 ש"ח. אז שאלתי אם באמת צריך את זה.

למזלי בעלי ואני מסונכרנים תקציבית והיעדים שלנו ברורים ולכן לשנינו היה ברור שלמרות המבצע המדהים, ולמרות שממש בא לנו (לו) טלביזיה חדשה, גדולה ונוצצת, לא חסכנו מראש לזה וכשחושבים על זה לעומק זה באמת לא בסדר העדיפות התקציבי שלנו כרגע. ולכן החלטנו לוותר.

ה ק ל ה!!! לאהובי ולי.

אני לא יכולה לתאר לכם איזו הרגשה מדהימה, לדבר על זה שרוצים טלביזיה חדשה אבל גם להחליט יחד שזה לא מה שחשוב לנו כרגע ושיש לנו דברים שיותר חשוב לנו להוציא את הכסף עליהם בימים אלה.

אז ירדנו מהטלביזיה לבלאק פרידיי הנוכחי וכן נרכוש מחשב כפי שתכננו ובמקביל אנחנו מכניסים את הטלביזיה לוויש ליסט שלנו לשנה הקרובה.

נתחיל לחסוך לטובתה לקראת הבלאק פריידיי הבא ואולי אפילו נצליח לקנות אותה לפני במבצעים אחרים שבטח עוד יהיו בקרוב (הרי המבצעים לא נגמרים וכולנו יודעים שבמכירות תמיד יש סיבה למסיבה וסיבה להנחה).

אז אנחנו בינתיים נמשיך לשבת עם משקפת בסלון (סתאםםםם...) אבל נישן בשקט בלי יסורי מצפון וחרטות שהעמסנו על עצמנו הוצאה שהיתה יכולה להיות כבדה על חשבון הבנק שלנו.

ומה איתכם? איך אתם מתכוונים להתגונן מפני יום החטאים שמגיע לפתחנו היום? 😉

מאחלת לכם סופשבוע שפוי עם או בלי קניות מתוכננות, הכרחיות ומוצלחות.

איתכם ובשבילכם סמדר 💚

Smadar Givaty


פוסטים אחרונים
פוסטים קודמים
חיפוש לפי תגיות
עקבו אחריי בפייסבוק
  • Facebook - Black Circle
bottom of page