top of page

הטקס השבועי שלי


קובץ מעקב הוצאות והכנסות הטקס השבועי שלי✍️

מי שעבד איתי פעם יודע שאני קצת (הרבה) קונטרול פריק. חייבת להיות בשליטה תמיד, בעיקר בנושאים המקצועיים. זאת הסיבה שבגללה אני אוהבת את ראשון בבוקר.

ביום ראשון על הבוקר יש לי טקס קבוע.

הילדים הולכים לבית הספר, בעלי יוצא לעבודה, אני לוקחת כמה דקות לפני מרוץ החיים, מכינה לעצמי כוס קפה ומתיישבת מול קובץ התקציב לעדכן את ההכנסות וההוצאות שלנו בשבוע החולף. את עדכון הקובץ אני מסיימת עוד לפני שאני מסיימת את הקפה (לוקח לי בערך עשר דקות) ואז כשהקפה כבר בטמפרטורה המושלמת אני יושבת עוד כחמש דקות, מתענגת עליו ועל מה שמראה לי קובץ התקציב.

שלרגע לא תטעו, גם אני לא תמיד עומדת בדיוק בתקציב השבועי, אבל לפחות אני בשליטה. אני יודעת בדיוק כמה הוצאתי, על מה וכמה עוד נשאר לי להמשך החודש.

מבחינתי אי אפשר להתחיל את השבוע בלי זה, זוהי קריאת הכיוון הכלכלית שלי לשבועות הבאים עד לסיום החודש.

לזוגות שנמצאים איתי בתהליך אני משרישה את ההרגל הזה והוא פועל כמו קסם 💫 לוקחים שליטה, יודעים מה קורה ומתחילים לפעול לשינוי.

אני ממליצה גם לכם להחליט על יום בשבוע בשעה מסויימת (שאתם יודעים שזה אפשרי) שיכנסו לרוטינה שלכם (כמו חוג) ובלי תרוצים. זהו חוג שבו אתם לוקחים שליטה, מעדכנים את קובץ התקציב ומתעדכנים במצבכם התקציבי החודשי נכון לרגע זה.

מבחינתי אי אפשר לנהל תקציב ולעמוד ביעדים בלי זה, כי תמיד יש ויהיו לנו הפתעות מבחינת הוצאות במהלך החודש ואנחנו לא יכולים לחכות לסוף החודש בכדי לדעת כמה זה עלה לנו. אם אנחנו יודעים על זה במהלך החודש עדיין יש לנו זמן לתקן ולאזן ע"י צמצום בסעיפים אחרים (ותאמינו לי שב-99% מהמקרים יש מאיפה).

אני מאמינה שכדי שזה יהיה ישים, רק אחד מבני הזוג צריך להיות אחראי על עדכון קובץ התקציב, אבל השני צריך להיות בעל נגישות מלאה ויומיומית לקובץ ולהתעדכן פעם בשבוע במצב. כך ששניכם יודעים מה הסטטוס התקציבי של התא המשפחתי שלכם.

איך יודעים מה היו ההוצאות וההכנסות שלנו השבוע? על זה כבר דיברנו בפוסט בשבוע שעבר (ווטסאפ זוכרים? 😊). מי שפיספס מוזמן להכנס לדף ולקרוא את הפוסט בנושא ווטסאפ הוצאות.

בנוסף לטקס השבועי קיים גם טקס חודשי. ביום בו יורדים חיובי כרטיסי האשראי אני עוברת על החיובים ומוודאה שלא שכחתי לעדכן איזושהי הוצאה בקובץ האקסל, וגם, על הדרך, בודקת שלא חייבו אותי על משהו שלא ידוע לי או שחייבו בסכום שאינו נכון.

וידוי: מטבעי, אינני בן אדם סגפן וחשובה לי מאוד הגמישות ולכן לעיתים קורה שיש חודשים בהם אנחנו חורגים מהתקציב. בחודש כזה אני ממש לא נכנסת למרה שחורה, להיפך, זה נותן לי מוטיבציה לבחון שוב את הרכב התקציב, להבין מה הסיבה לחריגה ולעדכן אותו אם יש צורך. בחודש הבא אני עושה הכל כדי שתישאר לי יתרה- ואז זה באמת מדהים!!

לסוף החודש אני מגיעה בלי חששות של חריגה בחשבון, טלפון מהבנק, החזרת צ'קים או סתם כניסה למינוס מיותר.

אז תגידו לי אתם, התחושה של מעקב, שליטה ושינה רגועה לא שווה לכם 10 דקות בשבוע?

תכתבו לי מייל אם אתם רוצים קובץ למעקב 🙋‍♀️🙋‍♂️ ואשלח לכם בשמחה.

שיתחיל שבוע נפלא של שליטה, בקרה ושקט נפשי🙏

איתכם ובשבילכם, 💚 Smadar Givaty


פוסטים אחרונים
פוסטים קודמים
חיפוש לפי תגיות
עקבו אחריי בפייסבוק
  • Facebook - Black Circle
bottom of page