top of page

האם פורים חייב להביא אותנו ל 'בזבזת' עדלאידע?


והשנה אני גאה בעצמי במיוחד

החג האהוב עלי מאז ומעולם היה פורים גם בגלל שהוא מסמל מבחינתי את בוא האביב , גם בגלל שהוא תמיד ממש בסמיכות ליומהולדת שלי וגם בגלל שאני אוהבת תחפושות ומסיבות ושילוב של השניים מבחינתי זה שילוב מנצח 🧚‍♂️

אז איפה הבעיה? הבעיה היא שתחפושות לפורים תמיד היתה אחת מנקודת החולשה שלי. זה משהו שעוד בצעירותי היה לי קשה להתפשר עליו ולכן בשנים הראשונות של הילדים הייתי בטרוף על תחפושות בשבילם (ובשבילנו) ושיהיו חדשות, נוצצות ולדאבוני ברוב המקרים הן יצאו גם יקרות....

אחרי כמה שנים בתור אמא התחלתי להרגיש שזה די בזבוז של כסף ושלשלם כ-150 ש"ח לתחפושת שנלבשת פעם אחת (אולי פעמיים) זה לא באמת דבר הגיוני לעשות.

אז היו שנים שהזמנו מאתרים אמריקאים תחפושות מיד אחרי סיום ה'Haloween' במחירי רצפה. ממש גרושים. היינו יושבים עם הילדים מול המחשב בתחילת נובמבר בוחרים תחפושות, מרגישים סופר מתוכננים וחסכוניים ומזמינים תחפושות.

אבל אז, מה שהיה קורה זה שעד שהתחפושות הגיעו ועד שהגיע פורים הילדים כבר היו משנים את דעתם בפעם העשירית לגבי למה הם רוצים להתחפש השנה וכמה שניסינו לא הצלחנו לשכנע אותם להתחפש בתחפושת שהזמינו רק לפני ארבעה חודשים (מבחינתם זה היה כבר ממש פאסה) ובסוף היינו מוצאים את עצמנו קונים לכל אחד עוד תחפושת שתתאים לרוח התקופה נוכחית 🙄 כך שהזול יצא יקר....

בשנים האחרונות פשוט החלטנו שמתחילים מלחפש תחפושות משנים קודמות אצל חברים (אני מודה שבעניין הזה אני רושמת הצלחה מזערית) ואם לא מוצאים מקציבים לכל ילד סכום ועם זה מסתדרים ואם הם רוצים משהו יותר יקר הם מוזמנים להוסיף מהכסף שלהם. במקביל כמובן גם ערכנו השוואות מחירים וקנינו תמיד ברשתות מוזלות יותר.

ועדיין מאחר והם כבר גדולים ובאמת שלא משחקים כבר בתחפושות, התחפושת נלבשת פעם אחת בלבד וזה הדבר שהכי הציק לי בעניין.

אז השנה הגדלתי לעשות, והכנתי את עצמי מראש לעניין. פשוט הצעתי לכל אחד מהם תחפושת, שידעתי שיאהבו ושגם ידעתי שהעלות שלה תהיה מינימלית כי היא מורכבת מפריטים שיש בבית. ואם כבר קונים משהו אז זה פריט שהם ישתמשו בו גם ביומיום.

לבן הצעתי להתחפש לאחד משחקני הכדורגל האהובים עליו, הוא התלהב בטרוף ונכון שהסכמתי לקנות לו חליפת כדורגל ונעליים חדשות אבל זה משהו שגם ככה תכננתי לקנות ואת הכדור הוא מימן בעצמו מהכסף שלו כי מבחינתי הוא יכול היה להשתמש באחד שיש לו כבר בבית ⚽

לבת הצעתי להתחפש עם חברה למשהו שאני התחפשתי עם חברה בילדותי וזכרתי שזאת היתה הכנת התחפושת הכי קלה שהיתה לי אי פעם וגם הכי מהנה. והקטע המשותף של הכנה עם חברה תרם רבות להתרגשות ולשמחה סביב העניין. אז בתי והחברה הסכימו ובימים אלו ממש הן עסוקות בתכנון ובהכנה 👩‍❤️‍👩 והסיבה שאני לא מספרת על התחפושת שלה היא שזה עדיין סוד ואני יודעת שיש כאן אמהות של חברות שקוראות את הפוסטים שלי....🤫

אז אני את שלי עשיתי בעניין התחפושות לילדים השנה ועכשיו צריכה להתחיל לחשוב על דרך להשיג לנו תחפושות במחיר שפוי ואולי אף בהשאלה/ יד שניה...

אני האחרונה שיכולה להגיד לכם ל'התקמצן' בנושא התחפושות אבל בכל זאת אפשר לנסות לעבור את החג הזה בשמחה ובהנאה גם עם הוצאות שהן בגבול הסביר.

אז איך בכל זאת עושים את זה?

✔️ תתחילו בזה שתנסו לחפש אולי יש מישהו מסביבכם שמוסר או מוכר תחפושת יד שניה שהילדים שלכם יאהבו והוא במצב ממש טוב. תתרמו לכיס שלכם וגם לאיכות הסביבה.

✔️ תנסו לחשוב אתם על תחפושת שווה שתוכלו לארגן במחיר שפוי ואז תלהיבו אותם על זה. מסתבר שזה דווקא מקל עליהם כשאנחנו באים עם הצעה ולא שואלים אותם :"למה את/ה רוצה להתחפש השנה?" (אני עדיין בשוק שזה הצליח לי)

✔️ גם אם אתם מחליטים לקנות תזכרו שמדובר בחג קצר ולא ברור כמה הילדים ישתמשו בתחפושת לאחר פורים אז אל תשתוללו במחיר. (אני מחריגה ילדים שבאמת אוהבים תחפושות ומשחקים בהן כל השנה אבל גם אז אפשר לקנות בזול תחפושות משנים קודמות ולצרפן לארגז התחפושות)

✔️ תלכו לחנות רק אחרי שהחלטתם על הסכום אותו אתם מוכנים להוציא על תחפושות השנה ותעמדו בזה. חשוב שהרכישה תהיה בהתאם ליכולות שלכם השנה.

ותזכרו שפורים נמשך רק יומיים אבל אם הוא יגרום לנו למינוס בחשבון יקח לנו יותר זמן לכסות אותו....

אז תתפרעו, תתחפשו, תשמחו ותהנו אבל עם הכסף שיש לכם ושהגדרתם שמתאים לכם להוציא על זה השנה.

ובנימה פורימית זו, אולי יש לכם רעיון לתחפושת בשבילי? 😍

איתכם ובשבילכם, סמדר 💚

Smadar Givaty


פוסטים אחרונים
פוסטים קודמים
חיפוש לפי תגיות
עקבו אחריי בפייסבוק
  • Facebook - Black Circle
bottom of page