top of page

על התמדה והכנסה פאסיבית


וגם כשעושים סדר כלכלי אפשר להתחיל לתכנן את העתיד

בתהליך שאני עוברת עם לקוחות, אחת הפגישות הכי מסקרנות שלי היא הפגישה הראשונה אחרי שהזוג יצא לדרך החדשה עם תקציב מול העיניים.

לפני הפגישה הזאת יש לנו מספר פגישות של שיקוף ושיח על המצב הקיים, הצבת מטרות ויעדים, לימוד התנהלות כלכלית נכונה, ובניית התוכנית.

ואז הם יוצאים לדרך. שלהם. לבד. לחודש/ חודש וחצי.

בדרך כלל אנחנו קצת מתעדכנים במהלך החודש הזה אבל את התמונה האמיתית והנכונה אני מצליחה לקבל רק בפגישה כשאנחנו פייס טו פייס

כשאני מדברת על התמונה האמיתית אני לא מדברת רק על המספרים והעמידה ביעדים אלא בעיקר מעניין אותי התהליך המנטלי שעברו בחודש הזה.

אני מאמינה שהתהליך המנטלי הוא זה שמביא לעמידה ביעדים בטווח הקצר, הבינוני והארוך

אתמול בערב התקיימה פגישה כזאת עם דקל וסיגל (נגיד).

את המספרים שלהם כבר הכרתי, כי הקובץ נשלח אלי עוד לפני הפגישה, אז ידעתי שהם עמדו ביעדים יפה מאוד (כשעברנו על המספרים יחד, ראינו שהמצב אפילו טוב יותר ממה ששוקף בקובץ),

אבל מה שריגש אותי זה בעיקר זה שדקל מיד בתחילת הפגישה אמר שסופסופ הוא מרגיש שהם יכולים להתחיל לתכנן את העתיד והסביר שעכשיו כשתמונת ההוצאות מול ההכנסות התבהרה להם והם נמצאים במצב של וודאות לגבי ההתנהלות הכלכלית היומיומית שלהם הוא מרגיש שהוא באמת יכול להתחיל להסתכל קדימה.

מיד התעכבתי על מה שהוא אמר, כי זה כל כך נכון ומשקף נכונה את האמונה שלי וגם מיד ראיתי את הפוסט הזה נכתב

מה שכל כך נכון זה שכשאנחנו מתנהלים בכאוס כלכלי, מופתעים כל הזמן מההוצאות/ מחיובי האשראי ולא יודעים 'מה ילד יום' מהבחינה הכלכלית שלנו, קשה לנו לקבל החלטה לגבי השקעת הכסף, יציאה לחופשה או קניה של כל דבר גדול שבו חפצה נפשנו.

לעומת זאת, כשהכל (ככל שניתן כמובן) מתוכנן וידוע ואנחנו יודעים מה המצב התקציבי שלנו בכל חודש וכמה אנחנו מתכוונים לחסוך אז ברור שהשלב הבא הוא לתכנן מה עושים עם הכסף ואיך ממנפים אותו

אחרי שדקל דיבר על התחושות שלו סיגל גם הוסיפה שהיא מרגישה שהגיע הזמן לתכנן את השקעת הנדל"ן הראשונה שלהם

עכשיו נלך קצת אחורה בזמן...

בדרך כלל בפגישה הראשונה אני שואלת לגבי הציפיות מהתהליך.

בכל זאת לכל זוג או יחיד/ה שמגיעים לתהליך יש ציפיה קצת שונה וחשוב לי מאוד בתור נותנת השירות לדעת להתאים את התוצר הסופי לציפיה הספציפית.

כשדיברנו על זה בפגישה הראשונה עם סיגל ודקל הציפיות שלהם היו חד משמעיות:

סיגל רצתה לצאת ממעגל ה'עובדים רק בשביל ההוצאות השוטפות' ולתכנן השקעה בנדל"ן ויצירת הכנסה פאסיבית.

דקל רצה שהתהליך יהיה כזה שיוכלו להתמיד בו

אתמול, בפגישה המעקב הראשונה חזרנו לשתי הנקודות האלה ובאופן טבעי לחלוטין.

סיגל התחילה כאמור בזה שעכשיו שהם מרגישים בטוחים יותר בהתנהלות הכלכלית ומצליחים לחסוך היא רוצה כבר בקרוב לתכנן ולבצע השקעת נדל"ן ראשונה וקטנה.

דקל מצידו אמר שהוא מרגיש שצריך לתת זמן לתהליך, לוודא שהם מתמידים ובאמת ממשיכים לחסוך סכומים יפים בכל חודש ורק אז להכנס להשקעה ועם סכום יותר משמעותי.

הסכמתי עם שניהם וגם ממש שמחתי כי באמת הדרך הטבעית של תהליך כזה הוא צמיחה ומינוף הכסף

אבל לאט לאט, באמת זהו רק החודש הראשון של התהליך.

שלא תבינו לא נכון, אין ספק בליבי שהם יתמידו בתהליך.

זה כבר מוכח שמאחר והשיטה מביאה חסכון כזה גדול ובטחון כלכלי כבר מהיום הראשון, מאוד קשה עד בלתי אפשרי לחזור להתנהלות הקודמת.

ובכל זאת, נכון יותר לדעתי לחוות את התהליך, ללמוד ולדייק אותו, לקבל בטחון בתהליך ובשיטה, לחסוך סכומים יפים ואז להתחיל להשקיע אותם.

אז הצבנו יעד:

בשנה הקרובה פשוט חוסכים כספים.

במינימום של המינימום חוסכים תוך שנה 50,000 ש"ח וזה אחרי שחיים ברמת חיים טובה פלוס ואף יוצאים לחופשה משפחתית.

בעוד שנה מדברים על הוספת הסכום הזה לסכום שכבר קיים בצד ויהיה נזיל עד אז ומקבלים החלטה לגבי ההשקעה שנכונה להם (מבחינת כמה מינוף נכון להם לקחת מול ההכנסה החודשית הצפויה).

אז כן, לפעמים צריך לחכות קצת ולא הכל קורה בשניה, אבל לפחות עכשיו כבר יש תאריך יעד ממשי ומה זה שנה בלייפ טיים שלנו?

אז לגבי זה היתה הסכמה אתמול ואני בטוחה שההחלטה הזאת לא רק שתתממש אלא גם תגרום לקצב החסכון לגדול עוד יותר שכן כשיש לנו יעד מול העיניים הרבה יותר קל לנו לחסוך

חוצמזה, דייקנו את שיטת העבודה שתהיה עכשיו יותר קלה לתפעול וקבענו פגישה לגבי כתיבת תוכנית כלכלית ושיווקית למיזם חדש עליו חושבים בני הזוג המוכשרים האלה ותגרום להגדלת ההכנסה שלהם באופן משמעותי תוך שנה גג

בקיצור עונג צרוף!

יוצאת לפגישה נוספת עם זוג שנמצא בתהליך כבר הרבה זמן ואצלו כבר הגיע הזמן לקבל החלטה קונקרטית לגבי החסכונות שהצטברו עד כה

שיתחיל סופ"ש נפלא עם מבט חיובי אל העתיד

איתכם ובשבילכם,

סמדר

פוסטים אחרונים
פוסטים קודמים
חיפוש לפי תגיות
עקבו אחריי בפייסבוק
  • Facebook - Black Circle
bottom of page